SMP alternatiivid

Scalp micropigmentation

SMP ehk peanaha mikropigmentatsioon on ainult üks variant androgeense alopeetsia ja juuste hõrenemise probleemile. Siin tutvustan põgusalt mõningaid variante.

SMP kohta saab lugeda pikemalt teises postituses või tutvuda kodulehel. Võrreldes järgnevate meetoditega on trihhopigmentatsioon vähe hooldust nõudev ning tõhus lahendus välimuse taastamiseks. See ei ole kirurgiline protseduur. SMP protseduur ei ole üldjuhul valus (nii valu tundlikuid inimesi on pigem vähe) ja tuimestust ei kasutata. Samuti taastumise aeg on lühike, peale sessiooni 3 päeva pärast jätkub tavaline elu (võib jälle pead pesta, higistada jms). Samuti puuduvad kõrvaltoimed, mis esinevad näiteks juuste kasvu soodustavatel ravimitel.

Peanaha mikropigmentatsioon ei tekita juukseid juurde, ega kiirenda nende kasvu. See tekitab visuaalse pildi tihedamatest juustest või kiilanemise korral juuksejuurte olemasolust. Samas ei kahjusta protseduur olemas olevaid juuksejuuri. Ei pea kartma, et peale protseduuri juuste kasv selle tõttu ei taastu. SMP sobib kokku koos teiste meetoditega.

Trihhopigmentatsioon

Juuste siirdamine

on kirurgiline protseduur, kus ilukirurg eemaldab juukseid (koos juurtega) nii nimetatud doonor aladelt, kus juuste kasv on normaalne, ning paigutab need sinna, kus juuste hõrenemine suurem või puuduvad juuksed üldse. FUE ja FUT tehnikad on saanud populaarseks, erinedes juuste eemaldamise võtetes. FUE (Follicular Unit Extraction) meetodiga eemaldatakse üksikud folliikulaarsed üksused ning siirdatakse soovitud alale, kus juuksed hõrenevad või puuduvad. Eeliseks võrreldes FUT meetodiga nt on võimalik saavutada naturaalsem tulemus ja FUE meetod ei vaja nii suurt ala doonoriks. Samas on FUT vähem aega nõudev ning odavam tehnika. Osad kirurgid väidavad FUE tehnika puhul on folliikulite ellujäämis protsent madalam peale protseduuri kui STRIP meetodiga.

FUT (Follicular Unit Transplantation või kutsutakse ka STRIP) on kõige levinum meetod doonor aladelt juuste eemaldamiseks. Riba nahka koos juustega eemaldatakse pea tagumiselt küljelt, kus juukse kasv on normaalne. FUT (või STRIP) tehnika jätab väiksed riba kujulised armid vastavuses doonor alale, mis peituvad juuste alla.

 

PRP plasmateraapia

PRP (vereplasma) süstid on kaasaegne naha noorendamise ja pinguldamise metoodika, mille puhul kasutatakse probleemsete kohtade raviks patsiendi enda verd. Trombotsüütidega rikastatud plasma aitab soodustada juuste kasvu kasvufaktorite ja tsütokiinide vabanemise kaudu.

PRP plasmateraapiat on kasutatud paljudes valdkondades, näiteks suu-, näo- ja lõualuu- ja plastilise kirurgia valdkonnas ning spordimeditsiinis. Parimate tulemuste saavutamiseks on protseduuri vaja teostada kuurina.

 

Finasteride

On suukaudne ravim, mis on ensüüm 5-alpha reduktaas tüüp II inhibiitor, anti androgeenne. Ensüüm, mida leidub erinevates kudedes, mis muudab testosterooni aktiivsemaks dihüdrotestosterooniks (DHT). Ensüümi inhibiitor vähendab DHT taset.

 

Minoxidil

On keemiline ühend. Suukaudne ravim, mida kasutatakse androgeense alopeetsia raviks. Finasteride- ga koos ainuke hetkel FDA (Food and Drug Administration) poolt heaks kiidetud ravim androgeense alopeetsia raviks.

 

Juuste proteesid

On nagu parukad, mis jäljendavad päris juukseid. Tehakse päris inimese, hobuse juustest või sünteetilistest juustest. Kinnitatakse spetsiifiliste vahenditega, sünteetilise membraaniga peanahale. Vajab regulaarselt hooldamist.

juuste protees

 

Kindlasti on antud alternatiivide kohta rohkem ja põhjalikumat infot olemas, mis on kätte saadav kõigile. Kui tekib rohkem küsimusi SMP ehk peanaha mikropigmentatsiooni kohta, siis kindlasti võta ühendust minuga.

Scroll to Top